Sosnowieckie Dni Seniora 2016


Sosnowiecki Dni Seniora już za nami!!!

Sosnowieckie Dni Seniora pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca – Arkadiusza Chęcińskiego rozpoczęły się przemarszem Seniorów w kolorowych kapeluszach spod Urzędu Miasta do Parku Sieleckiego, oraz przemówieniem Pani Prezydent – Anny Jedynak i przekazaniem kluczy do bram miasta.

 

 

W tym dniu odbył się występ artystyczny dzieci z Centrum Zabawy i Rozwoju „Elfik”, które pięknie śpiewały piosenki i składały życzenia Seniorom.  Drugi występ, w którym udział wzięli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Nr 1 i Nr 2 pt. „ Jesteśmy młodzi inaczej. Kochamy życie, które teraz naprawdę potrafimy docenić”, poświęcony był życiowej mądrości. Seniorzy uświadamiali wszystkim, jak wiele barw ma radość istnienia, jak dobrze jest mocno i głęboko przeżywać każdą chwilę.

 

Na scenie nie brakowało występów zespołów muzycznych tj. Klimontowianki oraz „I to się ceni”, a także grupa teatralna NaOpAk z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Przyjaźń” w Dąbrowie Górniczej.

 

Podczas trwania całej imprezy seniorzy brali udział w licznych konkursach i turniejach m.in.: turniej szachowy, turniej gry w bule, rzut kotwicą, karaoke oraz spacer Nordic Walking. Za zdobyte miejsca Seniorzy otrzymali wartościowe i ciekawe nagrody. Pierwszy dzień zakończył się pokazami Tai Chi.

 

Kolejny dzień imprezy był równie ciekawy i zaskakujący. Na scenie przywitali nas pięknymi piosenkami i zachęcili do śpiewania i wspólnej zabawy - Kasia i Mirek Posikata uczestnicy programu „Aplauz Aplauz” a następnie zespół muzyczny „Schodzące Gwiazdy Geriatrii”, zespół artystyczny „Skandal”, chór „Band in Choir”, Wioletta Miłek z córką oraz Muzykanci na tropach Jana Kiepury. Nie zabrakło również innych atrakcji tj. konkurs wiedzy o Sosnowcu, Unii Europejskiej i wiedzy o sporcie. Byliśmy bardzo zaskoczeni jaką ogromną wiedzę posiadają Seniorzy ale nie tylko. Podczas obchodów Dni Seniora odbywały się również imprezy towarzyszące temu wydarzeniu, m.in.: rajd rowerowy, pieszy i zawody pływackie, a zwieńczeniem i podsumowaniem była dyskoteka w Klubie Kaszmir, którą prowadziła Dj Wika.

Zapraszamy za rok, będzie jeszcze bardziej fajowo i rozrywkowo.

 

Krótka fotorelacja.

 

 

 

 

 

 

 


 

Piszą o nas

Twoje Zagłębie

Kurier Miejski

Wiadomości Zagłębia

Dziennik Zachodni

 


 

 

Ulotka

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat

 

 

 


Kontakt

Można się z nami kontaktować telefonicznie:
32 296-23-06,
wysyłając e-maila na adres senior60@um.sosnowiec.pl,
bądź odwiedzając nas osobiście.

Wydział Polityki Społecznej
Urzędu Miejskiego w Sosnowcu
ul. 3-go Maja 33
41-200 Sosnowiec

pokój 403, piętro III tel. (+48) 32 296-23-06
e-mail: senior60@um.sosnowiec.pl

 

 

Urząd Miejski w Sosnowcu Wydział Polityki Społecznej, ul. 3 Maja 33, piętro III, p.403, tel. 32 296-23-06, e-mail: senior60@um.sosnowiec.pl

© 2015 SOSNOWIEC DLA SENIORÓW Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Projekt & Realizacja Future in Design, Strony Internetowe, Reklama