Aktualności


„Energia dla Seniora” - jak nie dać się oszukać

24.10.2016

W poniedziałek 24 października mieszkańcy Sosnowca będą mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie kupować prąd. Zespół Rzecznika Praw Klienta działający w Grupie TAURON przeprowadzi spotkanie edukacyjne w ramach inicjatywy „Energia dla Seniora”, realizowanej od roku na terenie działania koncernu energetycznego.

Pomysł na edukowanie klientów w wieku senioralnym powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku, ponieważ do Rzecznika Praw Klienta w Tauronie trafia bardzo wiele spraw klientów, którzy nieświadomie podpisali umowę o sprzedaż energii i w  konsekwencji zmienili sprzedawcę.

- Uwolnienie rynku energii, które samo w sobie jest zjawiskiem pozytywnym dla klientów, niesie ze sobą także pewne pułapki. Szczególnie narażeni są klienci w wieku senioralnym, którzy nieświadomi zmian w sektorze energetycznym, bardzo często popadają ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Niestety często zdarza się, że tacy akwizytorzy podają się za przedstawicieli Taurona. Staramy się uchronić naszych klientów przed takimi praktykami. Mamy przekonanie, że edukowanie jest w tym wypadku najskuteczniejszym narzędziem - mówi Tomasz Topola, Rzecznik Praw Klienta, TAURON Polska Energia S. A.

Podczas warsztatów prowadzący podkreślają fakt że energia to dzisiaj produkt, który może mieć różną cenę i odpowiadać różnym potrzebom konsumentów. Możemy ją kupować
od wielu działających na rynku sprzedawców. Wartością tej inicjatywy jest także prosty język. Prowadzący starają się „przełożyć” trudny język branży energetycznej na taki, którym posługujemy się na co dzień.

Podstawowym celem warsztatów jest wyposażenie każdego uczestnika w wiedzę w następujących  obszarach:

  • Jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu umowy sprzedażowej
  • Jak rozmawiać z handlowcem oferującym nam energię (o co pytać, jakich dokumentów żądać itp.)
  • Jakie są prawa klienta na rynku energii (ten panel prowadzi ekspert – Miejski Rzecznik Konsumentów, UM w Sosnowcu )
  • Co klient musi wiedzieć o rynku energii, aby być jego świadomym uczestnikiem

Zapraszamy 24.10.2016 (poniedziałek) na aulę Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu  Śląskiego (ul. Będzińska 60, Sosnowiec) na godzinę15:00.
Warsztaty odbędą się w ramach wykładu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 Kontakt

Można się z nami kontaktować telefonicznie:
32 296-23-06,
wysyłając e-maila na adres senior60@um.sosnowiec.pl,
bądź odwiedzając nas osobiście.

Wydział Polityki Społecznej
Urzędu Miejskiego w Sosnowcu
ul. 3-go Maja 33
41-200 Sosnowiec

pokój 403, piętro III tel. (+48) 32 296-23-06
e-mail: senior60@um.sosnowiec.pl

 

 

Urząd Miejski w Sosnowcu Wydział Polityki Społecznej, ul. 3 Maja 33, piętro III, p.403, tel. 32 296-23-06, e-mail: senior60@um.sosnowiec.pl

© 2015 SOSNOWIEC DLA SENIORÓW Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Projekt & Realizacja Future in Design, Strony Internetowe, Reklama