W NASZEJ RADZIE SENIORÓW MIASTA SOSNOWCA...

10.07.2019

Pomimo rozpoczętych wakacji Seniorzy z Rady Miejskiej nie zwalniają tempa. Członkowie Rady reprezentowali wszystkich Seniorów Sosnowca w dużych imprezach organizowanych przez władze miasta: Dni Sosnowca, Festiwal Organizacji Pozarządowych przy Placu Papieskim. W obu imprezach mieliśmy swoje stoiska gdzie prezentowaliśmy swoją działalność i oferty skierowane do wszystkich Seniorów. Na festiwalu w panelu poświęconym wakacyjnej modzie zaprezentowaliśmy kreacje na lato zarówno dla pań i panów. W pokazie towarzyszyli nam najmłodsi w ramach integracji międzypokoleniowej. Na obu imprezach mogliśmy prezentować się na swoim stoisku pod namiotem ufundowanym przez Wydział Pomocy Społecznej Urzędu Miasta dzięki zabiegom Pani Naczelnik Sabiny Stanek. W tym miejscu warto pochwalić się sukcesami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Seniorów w Łazach z której Seniorzy Sosnowca przywieźli trzy medale: srebrny w grze w Bule Anny Rozenau, srebrny w pływaniu Jerzego Sadowskiego i brązowy Jerzego Karpińskiego w biegu na 60m.

W miesiącu czerwcu liczna grupa Seniorów Sosnowca uczestniczyła w tradycyjnym bo już XVII Rajdzie im. Jana Kiepury do Krynicy, gdzie odbywa się coroczny festiwal poświęcony  słynnemu tenorowi z Sosnowca. W tym roku rangę naszej delegacji stanowił Michał Mercik Pełnomocnik Prezydenta Miasta d/s Kultury, Rozwoju i Dialogu Społecznego.

Na początku czerwca przedstawiciele sosnowieckiej Rady Seniorów uczestniczyli w tegorocznej Gali "Super Samorząd 2019", która odbyła się w Warszawie. Rada Seniorów Miasta Sosnowca i samorząd miasta został finalistą  tegorocznej edycji. Naszej delegacji w składzie: Jerzy Karpiński i Halina Zwaniecka towarzyszyła Sabina Stanek Naczelnik Wydz. Pomocy Społecznej. Ponadto przez Fundację Batorego zostaliśmy nominowani jako Rada Seniorów i samorząd do europejskiego konkursu „Innowacje w Polityce”.

O aktywności i zaangażowaniu członków sosnowieckiej Rady Seniorów niechaj zaświadczą również takie fakty, że V-ce Przewodniczącym Metropolitalnego Zespołu d/s Polityki Senioralnej został Jerzy Karpiński, a Halina Zwaniecka V-ce Przewodniczącą Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Ponadto w skład Śląskiej Rady ds. Seniorów powołana została koleżanka Grażyna Bialik.

Z inicjatywy Przewodniczącego Komisji Zdrowia Rady Seniorów Ireneusza Świerkota zorganizowana została Sesja Rady Seniorów poświęcona głównie problematyce zdrowia seniorów Sosnowca. W trakcie jej przebiegu zwrócono uwagę na problematykę osób z chorobą Alzhaimera w mieście, potrzebę uruchomienia przychodni chorób zakaźnych w Sosnowcu, oraz całej sfery opieki społecznej Seniorów wymagających stałej lub doraźnej opieki z uwagi na ich niezaradność. W sesji Rady Seniorów uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni Rady Miejskiej, Kierownicy Placówek Zdrowia, Organizacji Pozarządowych zajmujący się problematyką zdrowotną oraz politycy:  V-ce Marszałek Sejmu Barbara Dolniak, oraz poseł Beata Małecka-Libera. Tak liczny udział polityków w zorganizowanej przez nas Sesji poświęconej zdrowiu Seniorów daje nadzieję na uwzględnienie poruszonej tematyki w ich bieżącej działalności parlamentarnej.

Wszystkie bieżące informacje o poczynaniach Radnych z Rady Seniorów Sosnowca znajdziecie Państwo na ogłoszeniach publikowanych w Centrum Aktywności Senioralnej w Sosnowcu przy ul. Modrzejowskiej 42, gdzie serdecznie zapraszamy. 

 

 


Urząd Miejski w Sosnowcu Wydział Polityki Społecznej, u. 3 Maja 33, pokój 403, piętro III, tel. 32 296-23-06, e-mail: senior60@um.sosnowiec.pl

© 2015 SOSNOWIEC DLA SENIORÓW Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Projekt & Realizacja Future in Design, Strony Internetowe, Reklama