TEATR ŚLĄSKI W KATOWICACH ZAPRASZA

07.10.2019

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiam ofertę wydarzeń na październik.

08.10 godz. 11.00 Sztukowanie - Polska Szkoła Plakatu. Mistrzowie, cena biletu 1 zł, Scena w Galerii Katowickiej – IV Piętro

Sztukowanie czyli historia sztuki dla każdego. Cykl comiesięcznych zajęć dla seniorów w każdym wieku. Opowieści o  dziełach mistrzów. Przyjemnie. Ciekawie. Przystępnie. Bez dalekich podróży zaglądamy do największych muzeów świata i opowiadamy o życiu niezwykłych artystów i artystek!

Uczestnicy spotkań dowiadują się m.in.:

Kolejne spotkanie w tym sezonie zatytułowane zostało Polska Szkoła Plakatu. Mistrzowie.

Projekt prowadzony przy współpracy Teatru Śląskiego z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach.

08.10 godz. 19.30 SZTUKA cena biletu 20 zł SCENA W MALARNI

Czy jeden obraz jest w stanie zniszczyć wieloletnią przyjaźń? O tym przekonają się bohaterowie jednej z najsłynniejszych komedii Yasminy Rezy. Marc, Serge i Yvan to starzy przyjaciele, którzy od lat mogą na siebie liczyć, choć różni ich praktycznie wszystko (pochodzenie, wykształcenie, poglądy, klasa społeczna). W przededniu ślubu jednego z nich, Serge kupuje dzieło sztuki współczesnej za dwieście tysięcy. Jego gust nie znajduje jednak wsparcia w przyjaciołach. Kilka krytycznych uwag ujawnia narastające od pewnego czasu napięcia i zatajone konflikty, które wystawią męską przyjaźń na najtrudniejszą z prób…

16 I 17.10 godz. 19.00 WĄTPLIWOŚĆ cena biletu 20 zł SCENA KAMERALNA

„Wątpliwość” to sztuka pozbawiona prostych rozwiązań. Sam musisz zdecydować, po której staniesz stronie. Są tu pragnienia i lęki, które dobrze znasz. Są myśli, nad którymi nie możesz zapanować i słowa, które nieodwracalnie mogą zniszczyć czyjeś życie.

21 i 22.10 godz. 19.00 POSKROMIENIE cena biletu 45 zł DUŻA SCENA

Spektakl „Poskromienie" jest inspirowaną dramatem Szekspira intymną opowieścią o różnorodnych poskromieniach i kulturowych opresjach, którym poddaje się człowiek. Na scenie oglądać można m.in. aktorów Teatru Śląskiego: Kaśkę Dudek i Mateusza Znanieckiego oraz wrocławskich artystów: Annę Ilczuk, Ewę Skibińską, Martę Ziębę, Michała Opalińskiego, Adama Szczyszczaja, Andrzeja Wilka oraz Wojciecha Ziemiańskiego.

Najnowszy spektakl Moniki Pęcikiewicz to odpowiedź na doświadczenie kryzysów wynikających z różnorodnych poskromień wymuszanych na nas przez kulturę i społeczeństwo. Przedstawienie o kondycji indywidualnej i zbiorowej tego artystycznego kolektywu. Ale także o każdym z nas. O naszym tu i teraz.

26 I 27.10 godz. 19.00 KACZMARSKI – 4 PORY NIEPOKOJU cena biletu 45 zł SCENA W GALERII

Trzonem kameralnego spektaklu muzycznego Teatru im. A. Sewruka są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. Spektakl w maju br. w Elblągu wyreżyserował Robert Talarczyk, a aranżacje muzyczne przygotował Hadrian Filip Tabęcki.

To sceniczna lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.

 

W celu dokonania rezerwacji, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów –

Tel. 32 258 89 67,
mail: bow@teatrslaski.art.pl

 

 


Urząd Miejski w Sosnowcu Wydział Polityki Społecznej, u. 3 Maja 33, pokój 403, piętro III, tel. 32 296-23-06, e-mail: senior60@um.sosnowiec.pl

© 2015 SOSNOWIEC DLA SENIORÓW Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Projekt & Realizacja Future in Design, Strony Internetowe, Reklama